2 lipca 2014

5 * plaża Fuwairit

Wybraliśmy się z przyjaciółmi na plaże Fuwairit by obserwować wykluwające się żółwie. Nikt się nie spodziewał, że będzie to tak ekscytujące wydarzenie. Pamiętacie jak TU opisywałam naszą ostatnią wizytę na tej plaży? Byliśmy zobaczyć żółwice składające jaja oraz obserwowaliśmy cały proces ich badania. 

Dziś widząc maleńkie żółwie wykopujące się z pisaku, na dzikiej plaży w zupełnie naturalnych warunkach było nadzwyczajne. Moje dzieci skakały z nogi na nogę by tylko dotknąć nowo narodzone żółwiki. Myśleliśmy, że strefa wylęgu będzie ogrodzona taśmą, a ludzie tacy jak my będą trzymani na dystans. 
Tymczasem, członkowie Marine Turtle Conserwation Project, którzy czuwają nad bezpieczeństwem wylęgu, pozwolili dzieciom wziąć na ręce po jednym żółwiu z gromadki ponad pięćdziesięciu sztuk i odprowadzić je do morza. Każdy wziął swojego faworyta i położył na piasku torując mu drogę do wody, tak by szedł w dobrym kierunku. Lala piszczała z radości jak tylko fala zakryła jej żółwika. 

Długo po tym jeszcze mu machała, krzyczała papa i wysyłała buziaki. Nana odprowadził kilka żółwi i każdego dopingował jak najlepszego sportowca. Wierzę, że wybrane przez nas osobniki przetrwają i za wiele lat wrócą by złożyć na tel plaży kolejne jaja. Nawiasem mówiąc nazywają się rzecz jasna Nana i Lala ;)

Po całym przedstawieniu niczym z National Geographic, postanowiliśmy dalej rozkoszować się tym pięknym wieczorem. W głowie mieliśmy obrazy jakie na długo zostaną w naszej pamięci. Dzieci szalały chlapiąc się wodą, a my rozkładaliśmy jedzenie na kolację. Naprawdę lubię ten Katar.

W powietrzu 37 stopni ciepła, woda przyjemnie chłodzi a nad nami bezchmurne, rozgwieżdżone niebo. Będąc z Karoliną i Marcinem nic nie może zabraknąć. Marcin rozkłada małą kuchenkę gazową, parzy kawę a dzieci jedzą ciepłe i zimne przekąski. Kolacja z parą przyjaciół i czwórką dzieci w tych pięknych okolicznościach, to nasza pięciogwiazdkowa plaża za którą zawsze będziemy tęsknili. 

2 komentarze:

Podoba Ci się? Podaj dalej! Twoja rekomendacja bardzo mnie ucieszy