3 listopada 2015

Cinque Terre
 Planując wakacje w Toskanii, oceniliśmy że dość blisko nas znajduje się Cinque Terre, które od zawsze chciałam zobaczyć. Mamy wynajęty samochód i prawie dwa tygodnie we Włoszech, więc musiało się udać.

W drodze do Cinque Terre mijaliśmy kilka pięknych miasteczek, a samodzielne podróżowanie pozwala nam zatrzymać się w dowolnym miejscu. Wykorzystując to nie raz krzyczałam: "Stać!" " Stop!" "Zobaczcie!" na przykład widząc niezwykły cmentarz. Wiem... to dziwne, ale zrobiłam tam dziesiątki zdjęć. Kamienne schody poukładane w biało-czarne karo, piękne drzewa, prostota, biel, harmonia i wręcz pedantyczna wygląd. Zachwycające.
La Spezia


 Bogate, portowe miasto jako kolejne stanęło nam na drodze. Przerwa na kawę i lody z widokiem na piękną jachtową marine, podczas gdy dzieci biegają po parku. To wręcz wskazany przystanek. 
Cinque Terre - Riomaggiore Cinque Terre to pięć malowniczych miasteczek wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza, Monterosso wszystkie położone na skałach wzdłuż wybrzeża zajmują pas o długości 15 kilometrów. Droga prowadząca do tych urokliwych miejsc jest wąska i kręta, ale wynagradzają to widoki klifów, tarasów oliwnych i zboczy pełnych winorośli. Postanowiliśmy wybrać jedno z miasteczek tak by spędzić tu cały dzień i nigdzie się nie spieszyć. Oglądając zdjęcia w internecie najbardziej zachwyciło nas Riomaggiore i tu postanowiliśmy wykąpać się w morzu, zjeść pastę i chłonąć klimat Włoch.
Buonasera <3 


2 komentarze:

  1. Rozmazyłam sie patrzac na te widoki a do wakacji jeszcze tak daleko..........:-)
    Czy zdjecia obrabiasz w jakims programie? Kiepski ze mnie fotograf i przydalby mi sie fajny aparat robiacy takie cudne zdjecia "samodzielnie " :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Myślę że aparat sam zdjęć nie robi ;) Ja używam Nikona D7100, a zdjęcia obrabiam w PhotoScape X, ponieważ to bardzo prosty program. Pozdrawiam :*

    OdpowiedzUsuń

Podoba Ci się? Podaj dalej! Twoja rekomendacja bardzo mnie ucieszy