8 kwietnia 2014

Wielofunkcyjna skrzynka - DIY


    DIY ( Do it yourself, czyli zrób to sam). Bardzo proste do zrobienia, wielofunkcyjne i popularne. Przede wszystkim jest to alternatywa dla chińskich plastikowych pojemników.

1. Skrzynka jaką mój mąż zaniósł do pracy po narodzinach córki ( piwa owinięte w pieluszki ze zdjęciem i kilkoma słowami od rodziców)
 2. Mój synek który sam maluje swoja skrzynkę.
3. Różowa i czarna znalazły już swoje miejsce.
4. Skarbiec mojej córki po brzegi wypełniony książkami.
     Ich zastosowanie nie ma granic. 
1. Skrzynkę znajdziesz na bazarze z owocami, w hurtowni warzywniczej lub też w sklepie ze starociami . Jeśli ładnie się uśmiechniesz to możesz dostać ją za darmo.

2. Pierwszym etapem jest dokładne wyszlifowanie skrzyni, najlepiej użyć do tego szlifierki, a ostatecznie wygładzić papierem ściernym. 

3.Pomalować można farbą do drewna czyli bejcą lub tez użyć do tego sprayu.   To drugie sprawia mi większą frajdę, dlatego wraz z synkiem pomalowaliśmy już kilka skrzynek które daliśmy w prezencie znajomym. Na koncie mamy: czarną, białą, szarą, różową,... :) 

4.Wyschniętą skrzynie w naszym wymarzonym kolorze, ozdabiamy. Ja użyłam szablonów które pozwalają na spersonalizowanie, ale równie atrakcyjne może być oklejenie jej szeroką taśmą w pionie lub ukosie i zamalowanie wolnych miejsc. Dla uzdolnionych może być opcja naszkicowania prostych znaków i nastepnie ich zamalowania ( np. chmurka, kropla deszczu, parasol itp. )

5. Na koniec przykręcamy kółka, które wcześniej kupiliśmy w markecie budowlanym i gotowe ( koszt jednego kółka to około 6 zł )


Skrzynkę można również kupić.

http://www.fabrykawafelkow.pl/pomysl-na-prezent/6092-skrzynia-na-kolkach-szczeble-drewniane-zabawkki-wooden-story.html


źródło: pinterest.com

3 komentarze:

  1. bardzo fajne pomysły na te skrzynki, szczególnie te wiszące jak półki

    OdpowiedzUsuń
  2. Miałam w planie zrobić taką ścianę pełna skrzynek zamiast typowych półek, jednak każda ze zrobionych skrzynek była pożądanym prezentem wśród znajomych i szybko się rozeszły ;)

    OdpowiedzUsuń

Podoba Ci się? Podaj dalej! Twoja rekomendacja bardzo mnie ucieszy